Začíná soutěž STEJNÁ ŠANCE – ZAMĚSTNAVATEL ROKU 2023.


Ocení firmy, které na otevřeném trhu práce zaměstnávají lidi se zdravotním postižením.

Prvním březnovým dnem odstartoval již 10. ročník soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku, jejímž hlavním pořadatelem je organizace Rytmus – od klienta k občanovi. Soutěže se mohou zúčastnit firmy na otevřeném trhu práce, kterým není lhostejná společenská odpovědnost a lidem se zdravotním postižením dávají šanci stát se součástí běžného pracovního kolektivu. Lidé s hendikepem tak mají příležitost ukázat, že mohou být dobrými zaměstnanci a kolegy. Firmy může nominovat široká veřejnost od 1. března do 30. dubna v devíti krajích napříč republikou. Slavnostní vyhlášení v jednotlivých krajích proběhne v průběhu června. 

“Jsem ráda, že se nám během těch téměř dvaceti let, co soutěž jednou za dva roky organizujeme, podařilo zviditelnit a ocenit už několik stovek firem, „firmiček“ i korporátů. Je zřejmé, že spíše, než velikost firmy je důležitá dobrá vůle a společenská solidarita, která je součástí politiky firem, říká Pavla Baxa, ředitelka organizace Rytmus – od klienta k občanovi. V minulých ročnících ocenění získaly mimo jiné společnosti Pilulka Lékárny, IKEA Česká republika, Česká podnikatelská pojišťovna či Montessori školy Andílek. 

Kromě ocenění zaměstnavatelů soutěž upozorňuje také na postavení lidí se zdravotním postižením na otevřeném trhu práce. „Z našich dlouholetých zkušeností víme, že začleňování lidí s postižením na běžných pracovištích má velký vliv na rozvoj dovedností jak samotných lidí s postižením, tak i jejich kolegů. Benefitem diverzity týmu je schopnost porozumět potřebám druhých, vzájemná podpora a stmelení týmu. Kromě daňových úlev přináší zaměstnávání lidí s postižením zaměstnavateli i konkurenční výhodu v oblasti marketingu, tak i náboru nových zaměstnanců. Společenská odpovědnost firmy dnes zajímá nejen zákazníky, ale i potenciální zájemce o práci,“ dodává Anna Kaucká, koordinátorka pražské části soutěže a specialistka na spolupráci se zaměstnavateli. 

V letošním roce se patronkou soutěže stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová. Záštitu nad soutěží převzaly Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo pro místní rozvoj a Hospodářská komora České republiky. Hlavním sponzorem Stejné šance je Česká mincovna.

Ve Středočeském kraji soutěž vyhlašuje organizace Rytmus Střední Čechy, o.p.s.  

Firmy v jednotlivých krajích může nominovat každý člověk prostřednictvím formuláře na webu soutěže od 1.3.2023 do 30.4.2023.

Kontakt pro média: Pavla Fleischhansová, 773 391 187, reditel@rytmus-sc.cz

Plakát ke stažení
Tisková zpráva ke stažení