Rytmus Střední Čechy slavil na Benešovské radnici 15. narozeniny

Ve středu 31. 10. 2018 v Benešově na Radnici proběhla oslava 15. let existence regionální neziskové organizace Rytmus Střední Čechy, o.p.s.. Udržení fungující neziskové organizace je náročný úkol. Každý rok je vlastně malé vítězství.

V rámci oslav narozenin proběhla první samostatná vernisáž fotografií mladého umělce pana Samuela Johna Kinga. Fotografie zachycují každodenní život lidí se zdravotním postižením, kteří jsou s přiměřenou podporou schopni žít běžným způsobem života, samostatně bydlet, pracovat a bavit se jako každý jiný člověk ve společnosti. Nadějnému umělci se podařilo zachytit a tím odhalit vnitřní jiskru lidí se zdravotním postižením i rozmanitost situací v sociální službě. Pan King uvedl:

“Kdyby vše bylo stejně dokonalé, jako lidé na obálkách časopisů svět by nebyl rozmanitý. Vše by bylo příšerně škaredé. Je to právě rozdílnost, kontrast, které svět činí krásným…“

Zástupce správní rady organizace pan Mgr. Pavel Goby vyzval veřejnost k respektu sociální činnosti, realizované v neziskových organizacích. Tyto organizace poskytují potřebné služby pro širokou společnost, které stát nakupuje za skromný objem financí. Proto „neziskovky“ poskytují službu často za nedostatečných finančních podmínek.